Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nudíte se, zajděte na zastupitelstvo

0

V únoru zasedlo poprvé v tomto roce městské zastupitelstvo a bylo to zasedání dlouhé, neboť na programu bylo spousty bodů. Na pořadu bylo schválení rozpočtu, smlouva s Novou Vsí pod Pleší o městské policii, odměny členům komisí a výborů, podání žádostí o dotace a tak není divu, že na vše nevyšel čas a bude nutné odložené body projednat na dalším, pravděpodobně mimořádném, zastupitelstvu.

K rozpočtu proběhla pracovní schůzka za účasti všech sdružení, která jsou v zastupitelstvu zastoupena, ale přesto proběhla široká diskuze. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního. Jedná se o jeden z nejdůležitějších bodů za celý rok a je v pořádku, když se řádně probere. Ovšem vystoupení zástupce Zlatohorců k rozpočtu, konkrétně ke kapitole hasiči, kde je počítáno s finanční spoluúčastí na pořízení nové hasičské cisterny, o kterou se město řadu let pokouší, lze mírně řečeno nazvat nevšedním. Zde všem čtenářům doporučuji navštívit městský web a poslechnut si zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva. Vím, že je to mnohdy nudné, ale věřte, stojí to za to. Každý má samozřejmě svůj názor a nemusí s navrženým rozpočtem souhlasit, ovšem v minulém volebním období při řešení havarijního stavu hasičské cisterny pořízením repasovaného vozu od Zlatohorců jasně zaznělo, že toto není cesta a musí se jít cestou nového vozu a s využitím dotací. Na posledním zasedání jsme se ale mimo jiné dozvěděli, že si chtějí hasiči pořídit hračku, aby mohli jezdit po Kníně a mávat lidem z okýnka. Bylo by to úsměvné a omluvitelné, pokud by toto pronesl zastupitel bez znalosti problematiky, ale přestává to být jakkoli k smíchu pokud je řečník dlouholetý příslušník Hasičského záchranného sboru se znalostí místních poměrů. Navíc kdy při obhajobě, proč nepořizovat novou cisternu zmíní pouze technické zásahy na popadané stromy. Mimochodem jen v loňském roce došlo v Novém Kníně k dvěma požárům rodinných domů, kdy novoknínští hasiči byli na místě jako první před profesionální jednotkou z Dobříše. Forma, jakou bylo vše prezentováno, si nezaslouží komentář a zde nechť si každý po poslechu záznamu udělá obrázek sám.

Mimo schválení rozpočtu bylo také schváleno podání žádosti o dotaci na rekonstrukci místních komunikací a rekonstrukci povrchu v tělocvičně základní školy. U komunikací budeme žádat konkrétně na opravu povrchu v ulici V Jalovčinách, v ulici Vilová a v Sudovicích na komunikaci od sudovické hasičárny, přes náves až k obratišti na konci této cesty. Vzhledem k tomu, že ČEZ plánuje v ulici Na Potůčku na příští rok uložení svého vedení do země, byla ze žádosti vyřazena rekonstrukce v této ulici. Po dokončení akce ČEZu bude i zde položen nový asfalt.

Na příští zasedání se přesunulo projednání majetkových záležitostí, schválení odměn členům komisí a výborů a především by na něm měl být schválen výsledek výběrového řízení na dodavatele půdních vestaveb Základní školy.

 

 

Petr Chmelík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *