Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nudíte se, zajděte na zastupitelstvo

3

V únoru zasedlo poprvé v tomto roce městské zastupitelstvo a bylo to zasedání dlouhé, neboť na programu bylo spousty bodů. Na pořadu bylo schválení rozpočtu, smlouva s Novou Vsí pod Pleší o městské policii, odměny členům komisí a výborů, podání žádostí o dotace a tak není divu, že na vše nevyšel čas a bude nutné odložené body projednat na dalším, pravděpodobně mimořádném, zastupitelstvu.

K rozpočtu proběhla pracovní schůzka za účasti všech sdružení, která jsou v zastupitelstvu zastoupena, ale přesto proběhla široká diskuze. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního. Jedná se o jeden z nejdůležitějších bodů za celý rok a je v pořádku, když se řádně probere. Ovšem vystoupení zástupce Zlatohorců k rozpočtu, konkrétně ke kapitole hasiči, kde je počítáno s finanční spoluúčastí na pořízení nové hasičské cisterny, o kterou se město řadu let pokouší, lze mírně řečeno nazvat nevšedním. Zde všem čtenářům doporučuji navštívit městský web a poslechnut si zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva. Vím, že je to mnohdy nudné, ale věřte, stojí to za to. Každý má samozřejmě svůj názor a nemusí s navrženým rozpočtem souhlasit, ovšem v minulém volebním období při řešení havarijního stavu hasičské cisterny pořízením repasovaného vozu od Zlatohorců jasně zaznělo, že toto není cesta a musí se jít cestou nového vozu a s využitím dotací. Na posledním zasedání jsme se ale mimo jiné dozvěděli, že si chtějí hasiči pořídit hračku, aby mohli jezdit po Kníně a mávat lidem z okýnka. Bylo by to úsměvné a omluvitelné, pokud by toto pronesl zastupitel bez znalosti problematiky, ale přestává to být jakkoli k smíchu pokud je řečník dlouholetý příslušník Hasičského záchranného sboru se znalostí místních poměrů. Navíc kdy při obhajobě, proč nepořizovat novou cisternu zmíní pouze technické zásahy na popadané stromy. Mimochodem jen v loňském roce došlo v Novém Kníně k dvěma požárům rodinných domů, kdy novoknínští hasiči byli na místě jako první před profesionální jednotkou z Dobříše. Forma, jakou bylo vše prezentováno, si nezaslouží komentář a zde nechť si každý po poslechu záznamu udělá obrázek sám.

Mimo schválení rozpočtu bylo také schváleno podání žádosti o dotaci na rekonstrukci místních komunikací a rekonstrukci povrchu v tělocvičně základní školy. U komunikací budeme žádat konkrétně na opravu povrchu v ulici V Jalovčinách, v ulici Vilová a v Sudovicích na komunikaci od sudovické hasičárny, přes náves až k obratišti na konci této cesty. Vzhledem k tomu, že ČEZ plánuje v ulici Na Potůčku na příští rok uložení svého vedení do země, byla ze žádosti vyřazena rekonstrukce v této ulici. Po dokončení akce ČEZu bude i zde položen nový asfalt.

Na příští zasedání se přesunulo projednání majetkových záležitostí, schválení odměn členům komisí a výborů a především by na něm měl být schválen výsledek výběrového řízení na dodavatele půdních vestaveb Základní školy.

 

 

Petr Chmelík

 1. Díval jsem se na oficiální městský web a příslušné zasedání zastupitelstva na něm ještě není – ani usnesení ani zvukový záznam (nebo je to „zašito“ v nějakém složitě dostupném zákoutí webu) – jako poslední je tam usnesení, zápis a zvukový záznam ze zasedání konaného 06. prosince 2018.

  Tudíž příslušný zvukový záznam zatím není možné si poslechnout.

  Aspoň tomu tak bylo v sobotu 02. března 2019 ve 20.56 hodin.

  • Václav Járka Václav Járka

   Dobrý večer pane Hlávko, návrh zápisu z posledního zastupitelstva byl mě a panu Krotilovi zaslán v pátek odpoledne. Vzhledem ke skutečnosti, že se poslední zastupitelstvo protáhlo na 4 hodiny živé diskuze a vzhledem k požadavku opozice na podrobnost zápisu, páteční termín zaslání zápisu popravdě chápu. Dnes odpoledne jsem odeslal připomínky k zápisu a večer se s doplněním zápisu připojil p. Krotil. Předpokládám, že v začátku týdne bude finální zápis připraven k podpisu ověřovatelů a ke zveřejnění na městském webu. Zároveň bude pravděpodobně zveřejněn zvukový záznam a návrh usnesení. Do budoucna by asi bylo možné domluvit se na zveřejnění zvukového záznamu ještě před uveřejněním zápisu. Jak jsem však již řekl na zastupitelstvu – požadavky na podrobný zápis a co nejrychlejší zveřejnění jdou jaksi proti sobě.

   • Dobrý den, vážený pane Járko,
    díky za vysvětlení.
    Nemyslím si ale, že by míč byl na Vaší straně hřiště – a ani nepovažuji za nutné dávat na web zvukový záznam ještě před zveřejněním zápisu (naopak myslím, že je správné dát tam obojí najednou). Spíš jde o „šťouchnutí“ do autora článku – že asi neměl až tak pospíchat se zveřejněním příspěvku odkazujícího na to, co na oficiálním městském webu ještě není. Pak ať si do politického oponenta třeba rýpne (je to koneckonců stranický web a protistrana to dělá – tedy rýpe do konkurence – také), včetně toho, v kolikáté minutě záznamu ta kritizovaná pasáž začíná. A čtenáři a čtenářky ať posoudí, nakolik jde o rýpnutí oprávněné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *